پرطرفدارترین سبک های طراحی داخلی در دنیای امروز

مدت حدودی مطالعه: 3 دقیقه

Reading Time: ۳ minutes وجود سبک های متفاوت و داشتن حق انتخاب های متعدد در کنار مزیت هایی که دارد، ممکن است انتخاب را سخت تر کند. در بحث طراحی داخلی نیز اغلب افراد با این چالش روبرو هستند و نمی توانند طرحی مطابق با خواسته های خود انتخاب کنند. این اتفاق معمولا زمانی می افتد که افراد اطلاعات […]

پرطرفدارترین سبک های طراحی داخلی در دنیای امروز
Reading Time: ۳ minutes

وجود سبک های متفاوت و داشتن حق انتخاب های متعدد در کنار مزیت هایی که دارد، ممکن است انتخاب را سخت تر کند. در بحث طراحی داخلی نیز اغلب افراد با این چالش روبرو هستند و نمی توانند طرحی مطابق با خواسته های خود انتخاب کنند. این اتفاق معمولا زمانی می افتد که افراد اطلاعات کافی در رابطه با سبک های مختلف را ندارند. به همین دلیل تیم متخصصین دیزنو دیزاین سعی دارد تا شما را با محبوب ترین سبک های طراحی داخلی آشنا کند تا بتوانید بهترین تصمیم برای دیزاین منزل خود را بگیرید.

طراحی مدرن

برخی از ما زمانی که نام اصطلاح مدرن را می شنویم، طراحی های لاکچری و پر از وسایل گران قیمت در تصور ما نقش می بندد اما باید بگوییم که سبک مدرن کاملا بر سادگی تمرکز دارد. در سبک طراحی داخلی مدرن شاهد پالت های رنگی ساده و استفاده از متریال هایی مانند شیشه و فلزات خواهیم بود. اگر به این سبک علاقه مند هستید، باید اصول آن را در انتخاب مبلمان و وسایل منزل نیز در نظر داشته باشید و مبلمانی را انتخاب کنید که در نهایت کاربردی بودن، سادگی خود را نیز حفظ کرده اند.

طراحی مینیمال

طراحی داخلی به سبک مینیمال برای اولین بار در استرالیا مورد استقبال قرار گرفت و اکنون در سراسر جهان شاهد گستردگی آن هستیم. همانطور که از نامش هم می توان حدس زد در این سبک هم شاهد سادگی خواهیم بود با این تفاوت که پالت رنگی در این سبک تنها در برگیرنده ی رنگ های خنثی است. استفاده از مبلمان ساده و حذف اکسسوری های اضافه به شما در رعایت اصول این سبک کمک بزرگی خواهد کرد. در طراحی مینیمال شاهد خطوط فوق تمیز خواهید بود.

طراحی به سبک معاصر

کلمه ی معاصر نمایانگر عناصری است که در حال حاضر وجود دارد به همین دلیل می توان گفت که این سبک در سال های آینده ممکن است با تغییراتی روبرو شود. در حال حاضر می توان گفت دکوراسیون به سبک معاصر با استفاده از خطوط منحنی و مستقیم و تلفیق آن با رنگ های خنثی شناخته می شود. این سبک حتی می تواند گاهی با برخی از سبک ها مانند مدرن و سنتی نیز تلفیق شود.

طراحی سنتی

اگر شما تمایلی به سادگی و  خنثی بودن سبک های قبلی  ندارید، نگران نباشید. سبک سنتی اغلب با رنگ های غنی همراه است و حتی در این سبک مبلمان نیز از چوب های تیره رنگ و رویه ی آن ها از پارچه های زینتی مثل مخمل، ابریشم یا پارچه های دستباف ساخته می شود. در سبک سنتی شاهد لایه بندی، ابعاد و عمق بیشتری هستیم و علاوه بر تعدد وسایل جانبی، جزئیات به حالت کلاسیک طراحی می شوند.

طراحی انتقالی

اگر شما هم تا به اینجای مطلب فکر کردید که همه ی این سبک ها تعادل ندارند و در برخی سادگی و در برخی دیگر جزئیات زیاد شما را کلافه کرده است، باید به شما بگوییم احتمالا طراحی مورد علاقه ی شما سبک انتقالی است. این سبک بین سبک مدرن و سنتی قرار دارد یعنی قدرت هیچ کدام در آن بیش از حد نیست. در طراحی انتقالی می توانید از ترکیب رنگ های نسبتا خنثی استفاده کنید اما از مبلمانی با رنگ های گرم تر. به عبارتی می توان گفت طراحی انتقالی شیک بودن و جزئیات را به سادگ پیاده سازی می کند و در آن اتحاد متریال هایی مانند شیشه و فلزات با متریال های زینتی را خواهید دید.

محبوب ترین سبک های طراحی داخلی

حال که با مشهورترین سبک ها آشنا شدید، تصمیم گیری برای شما ساده تر خواهد بود. یکی دیگر از راه هایی که انتخاب را برای شما کاری دلنشین می کند، مشاوره گرفتن از افراد متخصص است زیرا تجربه حرف اول در هر کاری را می زند. تیم متخصصین دیزنو دیزان افتخار این را دارند که با سابقه ی درخشان در حیطه ی دکوراسیون داخلی از صفر تا صد طراحی و اجرا در کنار شما عزیزان باشد. برای دریافت مشاوره از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.