نکات مهم در دکوراسیون اتاق خواب

مدت حدودی مطالعه: 3 دقیقه

Reading Time: ۳ minutes اتاق خواب یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ای است و باید به دکوراسیون آن توجه کافی را داشته باشید. زیرا پس از گذراندن یک روز کاری و پر مشغله تنهایی جایی که می تواند انرژی و آسودگی لازم برای روزهای بعد را برای شما فراهم کند، اتاق خواب است. بسیاری از افراد […]

نکات مهم در دکوراسیون اتاق خواب
Reading Time: ۳ minutes

اتاق خواب یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ای است و باید به دکوراسیون آن توجه کافی را داشته باشید. زیرا پس از گذراندن یک روز کاری و پر مشغله تنهایی جایی که می تواند انرژی و آسودگی لازم برای روزهای بعد را برای شما فراهم کند، اتاق خواب است. بسیاری از افراد به دلیل آن که اتاق خواب در دیدرس میهمانان نیست، از طراحی داخلی آن غافل می شوند. شرکت معماری دیزنو دیزاین در این راهنما به شما کمک می کند تا اتاقی مطابق سلیقه ی خود اما باید قواعد و اصول استاندارد داشته باشید. لازم به ذکر است که ما مفتخریم تا در تمامی این مراحل از مشاوره تا اجرا در کنار شما عزیزان باشیم.

دکوراسیون اتاق خواب با چند ترفند ساده

طراحی منازل کاملا وابسته به علایق شخصی افراد است و پیش از طراحی باید نیازهای خود را بررسی کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید در اتاق خود مکانی برای مطالعه فراهم کنید، باید مبلمان و میز مناسبی نیز تهیه کنید. اینکه چه وسایلی باید در اتاق خواب خود قرار دهید، دست شماست اما نکات زیر شما را در این مسیر یاری خواهد کرد.

سادگی اولین اصل زیبایی است.

با توجه به کاربرد اتاق خواب بهتر است که وسایل زیادی را برای این محل انتخاب نکنید زیرا قرار است در وهله ی اول مکانی برای استراحت شما باشد. این موضوع در زمانی که فضای زیادی ندارید، اهمیت پررنگ تری پیدا می کند. برای نگهداری لباس، جواهرات، لوازم آرایشی و شخصی خود بهتر است از کمد های ساده ولی جا دار استفاده کنید و اطراف خود را بیش از حد شلوغ نکنید. می توانید از جعبه های کوچک نیز برای نگهداری زیور آلات استفاده کنید اما توجه داشته باشید که تعداد زیاد این جعبه ها نه تنها کمکی به زیبایی و کاربردی بودن اتاق شما نخواهد کرد، بلکه بیشتر فضای شما را نیز می گیرد.

تناسب رنگی در طراحی داخلی اتاق خواب را فراموش نکنید.

رنگ ها بیشتر از آن چه که توقع داشته باشید، بر روی ذهن و احوالات شما تاثیر گذارند. برای اتاق خواب از رنگ های آرامش بخش مانند آبی روشن استفاده کنید. علاوه بر اهمیت رنگی که انتخاب می کنید باید به تناسب رنگی میان وسایل و دیوارهای اتاق نیز توجه کنید. پیشنهاد ما این است که از پالت های بیش از ۲ رنگ برای اتاق خواب استفاده نکنید و آن دو رنگ نیز باید با هم تناسب لازم را داشته باشند. برای اتاق خواب ترکیب رنگ آبی و سفید می تواند آرامش‌بخش باشد.

از گیاهان در دکوراسیون اتاق خواب استفاده نکنید.

یکی از زیباترین عناصری که می توان در دکوراسیون منزل از آن استفاده کرد، گیاهان هستند. اما جالب است بدانید که استفاده از آن ها در اتاق خواب بر خلاص اصول فنگ شویی است. گیاهان از مقادیر زیادی عنصر یانگ برخوردار هستند و همین سبب می شود تا خواب از چشم شما گرفته شود. گیاهان یکی از اصلی ترین عناصری هستند که به خانه حس زنده بودن را منتقل می کند و می توانید در سایر قسمت ها از زیبایی های آن ها لذت ببرید.

وسایل الکترونیکی را از اتاق خواب دور نگه دارید.

بسیاری از افراد به خاطر علاقه ی شدید به دیدن فیلم و سریال در دکوراسیون اتاق خود از تلویزیون استفاده می کنند. تلویزیون و یا سایر وایل الکترونیکی مانند کامپیوتر، موبایل، مودم و … به علت ایجاد میدان مغناطیسی نا سالم و امواج مضر خواب شما را دچار اختلال می کنند. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که سایر فعالیت هایتان را از اتاق خواب جدا کنید.

نتیجه گیری از دکوراسیون اتاق خواب

همانطور که گفتیم چیدن دکور اتاق کاملا وابسته به سلایق و علایق شما به سبک های معماری است. اگر قصد دارید خودتان این کار را انجام دهید باید حدالامکان قواعد را مد نظر داشته باشید. اما اگر دوست دارید اتاق خوابی خاص و منحصر به فرد داشته باشید، کافیست با مشاورین متخصص ما تماس حاصل فرمایید.