با مشهور ترین معماری های جهان آشنا شوید.

مدت حدودی مطالعه: 2 دقیقه

Reading Time: ۲ minutes معماری یکی از هنرهایی است که رد سال های بسیار دور هم مورد توجه افراد قرار گرفته است. از روزی که انسان متوجه شد که به سرپناه نیاز دارد، معماری نیز شکل گرفت و در طی سال ها سبک های جدیدی به وجود آمدند. با بررسی مکان های تاریخی در هر دوره به سادگی ی […]

با مشهور ترین معماری های جهان آشنا شوید.
Reading Time: ۲ minutes

معماری یکی از هنرهایی است که رد سال های بسیار دور هم مورد توجه افراد قرار گرفته است. از روزی که انسان متوجه شد که به سرپناه نیاز دارد، معماری نیز شکل گرفت و در طی سال ها سبک های جدیدی به وجود آمدند. با بررسی مکان های تاریخی در هر دوره به سادگی ی توانید این پیشرفت و تکامل را در مشهورترین معماری های جهان مشاهده کنید.

مشهور ترین معماری های جهان کجاست؟

از گذشته تاکنون بناهای مهمی در طی تاریخ ساخته شد اما می توان برخی از آن ها را به عنوان شاهکار معماری جهان یاد کرد. در ادامه می خواهیم شما را با این شاهکارهای ماندگار تاریخی آشنا کنیم.

  1. برج ایفل | فرانسه

یکی از مهم ترین مکان های دیدنی در فرانسه برج ایفل است که در سال ۱۸۸۹ میلادی توسطی مهندس شهرسازی به نام گوستاو ایفل ساخته شد. معماری این سازه آن قدر خاص است که هر ساله میلیون ها گردشگر از آن بازدید می کنند. این برج ۸۱ طبقه با ارتفاع ۳۲۴ با طراحی زیبایی که دارد، قطعا در لیست بهترین معماری های جهان جای دارد.

  1. معبد طلایی | هند‎

یکی از زیباترین معابد در جهان معبد طلایی است که جزو مهم ترین جاذبه های توریستی در ایالت پنجاب هند نیز به شمار یم رود. این مکان زیارتگاهی برای پیروان آئین سیک است که هرساله بازدید کنندگان بسیاری را جذب خود می کند. این معبد نه تنها به علت معماری باشکوهی که دارد بلکه به علت آن که نماد برابری و برادری است، محبوبیت زیادی دارد.

  1. مرکز حیدر علی اف | آذربایجان

آذربایجان در سال های اخیر تمام تلاش خود را برای جذب توریست گذاشته است و یکی از مکان هایی که برای آن سرمایه گذاری بزرگی شده مرکز حیدر علی اف می باشد که در سال ۲۰۰۷ ساخته شد. در تصویر زیر به خوبی می توانید طراحی و معماری خاص آن را مشاهده فرمایید.

  1. برج cctv | چین

در میان بناهای مدرنی که در دنیا وجود دارد، برج cctv توانسته خود را در لیست بهترین شاهکارهای معماری جهان جای دهد. این برج دارای ۴۴ طبقه است که در واقع مرکز تلویزیونی چین نیز می باشد. گروه ضبط و مدیریت و پخش تلویزیون چین در این برج مستقر هستند. ارتفاع این برج در حدود ۳۳۴ متر است و وسعت آن نزدیک به ۵۵۳۰۰۰ متر مربع می رسد.

  1. مسجد نقش جهان | ایران

کشور ایران دارای جاذبه های متعددی است که از لحاظ معماری در سطح بالایی قرار دارند اما مسجد نقش جهان که با نام مسجد امام نیز در اصفهان مشهور است، با معماری و طراحی زیبایی که دارد باید در این لیست قرار می گرفت. ساخت این مسجد از قرن هفدهم میلادی آغاز شد و سر انجام گنبد ۵۴ متری آن در کنار ایوانی به ارتفاع ۳۰ متر شکل گرفت. این مسجد جزو عجیب ترین معماری های جهان است زیرا تمام سطوح داخلی و خارجی آن با کاشی های آبی رنگ مزین شده است.